top of page

Tuval Germe Pensesi

Ürün yok

Elimizden düşürmediğimiz tuval germe aparatının ne özellikler gerektirdiğini biliyoruz.Tamamı döküm metalden üretilmiştir. imalatımız olan tuval germe pensesi.

Tuval nasıl gerilir ? Tuval germe pensesi nasıl kullanılır ?

Tuval germek için gerekli malzemeler ;

Tuval Şasesi

Tuval bezi

Tuval germe pensesi

Zımba
 

tuval nasıl gerilir ?

Şimdi tuval germeye hazırız.Doğru sırayı izleyerek kırışıksız ve gergin bir tuval üretiş olacağız.Tuvalin iyi gerilmesi en önemli özelliğidir. Nokta 1 ile başlayın , karşı taraftaki nokta 2 tuval germe pensesini kullanarak gerin . Üzerinde büyük bir kırışıklık oluştuğunu fark edeceksiniz. Bir sonraki noktadan kırma kayboluncaya kadar 3. noktadan çekin . Bu uçtaki kırışıklık da kaybolana kadar 4. noktaya çekin .

 

Bir sonraki adımlar halihazırda yapılmış olanlara benzer, ancak bu kez grafikte gösterildiği gibi köşelere doğru çekiyoruz Kırışıklıkları yani potları dışa doğru yayarak yok ediyoruz. Bir kez işaret 5, 6, 7 , ve 8 nokta yanı köşesine doğru çekerek, bittiğinde 9, 10, 11 , ve 12 .

 

Tuvalin boyutuna bağlı olarak, yaklaşık bir cm aralarına yayılana kadar noktalar arasına zımba kullanarak tutturmaya başlayın. Son olarak, köşeleri kıvrımlı olarak katlayın ve zımbalayın.

tuval germe pensesi,tuval gerdirme aparatı,tuval pensesi,tablo germe

bottom of page