top of page

Şövale ( Resim Sehpası )

Şövale nedir?

Şövale amatör ve profesyonel ressamların tuvali doğru açıda tutarak resim yapmak için kullandıkları resim malzemesidir. Resim sehpası olarak da adlandırılır.Şövale ölçüleri ve şövale çeşitleri ihtiyacınıza göre değişkendir.

 

Şövale Çeşitleri

 

Kullanım amacına göre birçok şövale çeşidi üretimi yapmaktayız.

 

Masaüstü şövale

Çekmeceli masa üstü şövale

3 ayak şövale

 

Duvara monte şövale

 

H tipi şövale

 

Atölye tipi şövale

 

Katlanır sehpa şövale

 

Profesyonel şövale (çevirmeli)

 

Şövale Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir.

 

Şövale satın almak oldukça kafa karıştırıcı bir iştir. Yüzlerce sitede birbirinden değişik şövale modeli bulmak mümkün. Aynı şövale çeşidinin fiyatı her sitede farklı. Öncelikle ihtiyacınız olan ve en ergonomik şekilde resim yapacağınız modelle karar vermelisiniz. Şövale satın alırken ağacının cinsi oldukça önemlidir. Gürgen ağacı şövale için en uygun ağaçların başında gelir. Gürgen ağacı sert bir ağaçtır, çam ağacı ve köknar ağıcına göre oldukça dayanıklıdır. Piyasada çok uygun fiyatlara satılan 3 ayak şövaleler genelde çam ağacından veya köknardan yapılır. Şövale fiyatlarını araştırırken ilk olarak ağacının cinsine bakmanızı öneririz. İmalatını yaptığımız şövale modelleri;

masaüstü şövale.jpg
uc-ayakli-sovale.jpg

Ressamların en yaygın olarak kullandıkları şövale modelidir.Şövale denilince genelde insanların aklına gelen ilk şövale modelidir.3 ayak şövale fiyatları ekonomik olduğundan ve kullanım kolaylığı sayesinde oldukça rağbet görmektedir.3 ayak şövale resim sergilemek içinde firmalar ve özel mekanlar tarafından tercih edilmektedir.3 ayak şövale çeşitleri ve kalitesi kullanım amacına göre değişir.

duvara-monte-%C5%9F%C3%B6vale_edited.jpg

 Çalışma alanınız, resim atölyeniz küçük ise veya şövalenin kalabalık yapmasını istemiyorsanız, duvara monte şövale tam size göre.Kolay montajı sayesinde, dakikalar içerisinde şövaleyi kullanabilirsiniz.Resim yapmak için kullanmanın dışında, eserlerinizi şık bir şekilde sergileme imkanı da sunar.

35x35-cm-tuval.png

Resim yapmak ve sergilemek için en uygun şövaledir. Büyük veya küçük ölçü tuvaller için uygundur.Çalışırken sallantı yapmaz,tekerlekleri sayesinde taşınması kolaydır.Katlanabilir kullanmadığınız zamanlarda yer kaplamaz 1. sınıf gürgen(kayın) ağcından uzman kadromuz tarafından özenle üretilmiştir.

aaaas.jpg
mmm.jpg

Resim yapmak ve  büyük ölçü tuval için en uygun şövaledir. Büyük veya küçük ölçü tuvaller için uygundur.Çalışırken sallantı yapmaz,tekerlekleri sayesinde taşınması kolaydır.Masa şeklinde gelebilir.1. sınıf gürgen(kayın) ağcından uzman kadromuz tarafından özenle üretilmiştir.

şövale,profesyonel.jpg

Seçkin ressamların tercih etiği şövale modelidir.Küçük ölçü tuval,büyük tuval çalışmaları için uygundur.Özel dişli tertibatı ile tuvali en uygun pozisyona kolaylıkla getirebilirsiniz.

Çok büyük tuval için ideal olan tam profesyonel milli şövale.

Maksimum tuval yüksekliği 2.35 cm'dir.

Tuval tutucu eğimi manuel olarak ve genişletilebilir ahşap sürgülü sistem ile ayarlanır.

Yağlı, leke tutmayan Gürgen ağacından yapılmıştır.

Yağlı, leke tutmayan Gürgen ağacından yapılmıştır.

 

Şövale Ölçüleri

 

Minimum 2.05 cm ve maksimum 3.90 cm ile 70 cm genişliğinde ve 68 cm derinliğindedir.

Yağlı, leke tutmayan Gürgen ağacından yapılmıştır.

- Ürün boyutları: 68cm x 390cm x 70cm
- Maksimum tuval yüksekliği: 2.35m - 92inches
- Ayarlanabilir açı
- Ana malzeme: Gürgen Ağacı ( Atölyemize seçilerek gelen gürgenlerin en iyileri bu şövale için kullanılır)  

bottom of page