top of page

Tablo ve Resim Askı Sistemleri

Duvara Resim ve Tablo Asmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı !

Duvarınızdaki tablo,resim,çerçevelerinizi düzenli aralıklarla değiştiriyor musunuz ? Örneğin tuval, ahşap veya Forex üzerine basılmış hoş bir fotoğrafınız mı var? Bu fotoğraflardan birini asmanın en iyi yolunu seçmede sorun yaşadın mı?Duvar dekorasyonlarınızı düzenli olarak değiştirirseniz, metal çubuk resim askı sistemi kullanmanızı öneririz.

 

Sistemi yalnızca bir kez duvara monte etmeniz gerekir. Gereksiz delikleri asla delmeyin veya tekrar doldurmayın; duvarların hasarsız kalıyor.

 

İdeal asma sistemi !

53.jpg
resim_askı_sistemleri_ray.webp

Resim Askı Sisteminin Montajı Zormu?

Montajı çok kolaydır.Matkap kullanmasını bilen herkes montajı yapabilir.Devamlı çivi çakmak yerine bir kez montajını yapın ve defalarca resminizin yerlerini değiştirin.

 

Sistem 3 parçadan oluşuyor.

Ray:Duvara montajı yapılan aparat. Montajı çok basittir tıpkı perde kornişi montajı yapar gibi işaretleyin,delin vidalayın.Aradaki tek fark perde kornişi tavana asılırken ,tablo askı sistemi duvara montajı yapılıyor. Vida ile montaj işlemini tamamlayabilirsiniz. Tek yapacağınız şey rayı duvar ölçüsüne göre kesip vidalamak.

 

Profil halinde olan rayı demir testeresi,spiral kesici,daire testere vb. el aletleri yardımı ile işaretleyip kesebilirsiniz.En sağlıklı ve kesin olacak yöntem profil halinde sipariş verip yerinde kesilmesidir.Eğer sergi salonunuz,eviniz ofisiniz de tadilat var ise son kat boya işleminden önce montajın yapılmasını öneririz.

duvara-tablo-takma.webp

Resim Askı Aparatlarından kaç adet almam gerekiyor?

Öncelikle kaç metre ray ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekiyor.Bunun için resim askı sistemi kullanacağınız duvarları ölçün.Ray profil uzunlukları maksimum 3 metre, eğer daha uzun bir duvarınız var ise örneğin 4 metre bir duvarınız var 3 m. ve 1 m profil almanız gerekiyor.Toplam sistem ölçünüz için 3'er metre profil halinde alacaksanız, fire vereceği için %5-%10 fazla sipariş vermeniz sağlıklı olacaktır.

 

Tij seçiminde en çok sorulan soru, misina mı ? metal tij mi ?

Bu tamamen sizin seçiminize bağlı sağlamlık ve taşıyıcılık konusunda her  ikisi oldukça sağlam.Eğer sık sık resimleri değiştiriyor iseniz metal almanız malzeme kalitesi açısından öneririz.Kaç adet almanız gerektiği tamamen size ve asacağınız resimlerin ölçüsüne bağlı.Ama genelde 1 metre raya 1 tij olarak hesaplıyoruz.

Asansör adeti ?

Sisteminizde bulunan tij(çubuk) sayısı kadar asansör aparatı almanız gerekiyor. Örneğin 50 tij, 100  asansör. Eğer bir tije  2 veya 3 resim asacaksanız, resim adeti kadar asansöre ihtiyacınız var. Kısaca her resim bir asansör olarak düşünün.

Etikettir:Resim askı sistemleri en pratik ve güzel yöntemlerinden biri tablo askı aparatları sergi ile süslemek.Ayna yerleştirildiği tablo ve çerçeveleri asma tarzları ise şıklığı sağlayabilecek bir malzeme gerektiriyor.Çerçeve askı oldukça sistem çeşide sahip. Bu galeri,sergi askı sizler ile bu çerçeve asma şekillerini paylaşıyoruz. Güzel anıları duvarlarda sergilemenin şık fikirleri galerimizde sunuluyor.
Farklı asansör boyutlardaki çerçeveleri bir arada duvarlara askı işlemi zor olabilir. Görselimizde misina tij yer alan çerçeve düzenleme fikirleri tablo asma teli işleri kolaylaştıracak birikim gibi duruyor. Görselimizdeki oda düzenlemesinin metal tij ana etmeni çerçeveler birbirinden fotoğraf askı  sistemleri dokulara ve boyutlara sahip resim.çerçevelerin farklı duvarlarda kullanılması ile sağlanan uyum çok başaralı duruyor.Çivi çakmadan duvara resim asmak.tablo askı sistemleri fiyatı.Resim sergi galerinde askı sistemi bakımından montaj çerçevesi.Tablo asma kuralları.Resim asmak için kullanılan malzeler.

bottom of page